Anaokulu

EKİN NEDEN EN ÖNDE ?

Okulumuzu mevcut standartların üstünde modern bir donanımla kurduk. Okulumuzda öğrencilerin, evlerinden daha fazla vakit geçirebilecekleri, eğlenebilecekleri ve kendilerini yaşama hazırlayabilecekleri bir yaşam alanı oluşturduk. Yaşatarak öğretmeyi hedef alan okulumuzda uygulamalı eğitime imkân veren özel alanlar oluşturduk. 20 yıllık profesyonel kadromuzla eğitim kalitesini en üst düzeye çıkardık. Eğitim sistemimizi çelik gibi sağlam, güvenilir, insanı değerli kılan, her ayrıntıyı irdeleyen bir anlayışla oluşturduk ve gerekli alt yapısını her açıdan hazırladık

 • TEKNOLOJIK EĞİTİM

  Eğitim, teknoloji ile desteklendiğinde alınan sonuçlar yadsınamaz. Bilgiye ulaşma kolaylığı, kazandırdığı zaman ve görsel hafızaya katkıları teknolojinin faydalarından sadece birkaçıdır.

  Bu konuda eğitimde, akıllı tahta ve akıllı defter gibi materyalleri Antakya’da ilk defa kullanan Ekin, yeniliklerin öncüsü olmaya devam etmektedir. Laboratuvarda, kütüphanede, kulüp odalarında ve bütün dersliklerde yeni nesil akıllı tahta bulundurmaktadır. İçerikler öğretmen ve öğrenciye verilerek dersler akıllı tahta ile işlenmektedir. Laboratuvarlar modern araç gereçlerle donatılmıştır. Tüm okullarımızda Bilişim Teknolojileri Merkezi kurulmuştur. Yabancı Dil Merkezlerinde gerekli ses düzenleri kurulmuş ve diğer teknik donanımlar hazırlanmıştır.

 • KÜTÜPHANE

  Evrensel niteliklere sahip, sürekli güncellenen farklı dil ve kültürlerden oluşan kitapların bulunduğu bir kütüphane oluşturulmuştur. Kütüphanemizde 10.000’inin üzerinde kitap bulunmaktadır. Kütüphane çalışmalarıyla öğrencilerimize kitap sevgisini kazandırmanın yanı sıra kaynak taramayı öğretiyor, okumanın ve öğrenmenin keyfini yaşatıyoruz. Sessiz çalışma odalarımızla öğrencinin derslerden sonra kütüphanede vakit geçirmesine, derslerine çalışmasına ve verilen ödev ve projeleri yapabilmesine imkân tanıyoruz.
 • OKUL YEMEKHANESİ

  Okulumuzun içinde aynı anda öğretmen ve öğrencilerin faydalanacağı 500 kişilik geniş, ferah ve manzaralı bir yemek salonumuz ile anaokulu öğrencilerinin faydalanacağı 150 kişilik ayrı bir yemek salonumuz mevcuttur. Yemeklerimiz okulumuzun deneyimli mutfak kadrosu tarafından günlük besin ihtiyacı dikkate alınarak hijyenik ortamlarda hazırlanmaktadır. Yemek listeleri her ay güncellenerek velilere gönderilmektedir.

 • OKUL SERVİSİ

  Okul servisinde velilerin, öğrencilerin ve okul idarecilerinin yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmak, taraflar arasında güvenli ve kaliteli bir servis hizmeti vermek için son teknolojiye dayalı “Serviscell sistemi” geliştirilmiştir. Veliler sabah ve akşam servis aracının bekleme noktasına ne zaman geleceğini, öğrencilerin servis aracına binip binmediğini ve servis aracının okula ne zaman giriş ve çıkış yaptığını anlık öğrenirler. Bu sistemle velilerin servisleri her an takip etmeleri mümkün hale gelmiştir. Böylece güvenlik hususunda ortaya çıkan sıkıntı ve kaygılar ortadan kalkmış olur.

 • GÜVENLİK

  Okulumuza giriş ve çıkışlar güvenlik personeli kontrolünde elektronik kartla yapılmakta olup, sertifikalı güvenlik elemanları çalıştırıyoruz. Okulumuzu 7/24 gece görüş özellikli kamera sistemleriyle takip ediyoruz.

 • SAĞLIK MERKEZİ

  Okulumuzun sağlık merkezinde acil yardım gerektiren tıbbi malzemeler bulunduruyoruz. Okulda düzenli sağlık taraması yaptırıyoruz. Doktor ve hemşire görevlendirilen sağlık merkezimizde her öğrenciye sağlık dosyası tutup takibini yapıyoruz.

 • YÜZME HAVUZU

  Yüzme; tüm vücudun çalışmasını sağlayan, kalp- damar direncini güçlendiren, sağlık açısından eşsiz bir egzersizdir. Ayrıca çocukların reddedemeyeceği oldukça eğlenceli bir spordur. Okulumuzda seyir alanıyla beraber 700 metrekarelik yarı olimpik yüzme havuzu bulunmaktadır. Öğrencilerimiz hem ders hem de eğlenme amaçlı havuz hizmetinden yararlanmaktadır. Ayrıca yüzme bilmeyen öğrenci ve velilerimize yüzme kursları ile yüzme öğretilmektedir.

 • JİMNASTİK BALE SALONU

  Jimnastik bütün çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan, tüm sporların öncesinde yer alabilen olimpik bir spordur. Jimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. Jimnastik, spor branşlarının temelini oluşturur. Bu temel eğitimi almış çocuklar ileride takım sporlarında bir adım önde başlayacaklardır. Okulumuzda 90 metre karelik bir jimnastik salonu mevcuttur.

 • KONFERANS SALONU

  Okulumuzda düzenlenecek eğitim, konferans, tören ve kutlamaları, son teknolojiyle donatılmış, 400 kişilik konferans salonumuzda yapıyoruz.

 • AÇIK VE KAPALI SPOR ALANLARI

  Öğrencilerimizin sağlıklı yaşam alışkanlıkları kazanmaları ve sporu hayatlarının bir parçası haline getirmeleri için, içinde basketbol, voleybol, masa tenisi ve hentbol sahalarının bulunduğu 450 metrekarelik kapalı spor salonu, açık alanda futbol, basketbol, voleybol sahaları, tenis kortları, mini golf sahaları, yürüyüş alanları kurduk. Her öğrencimizin bir spor dalında yetkin olmasını, lisans alacak seviyeye gelerek spor yaşamını devam ettirmesini amaçlıyoruz. Öğrencilerimize sporu ve sporcuyu sevmeyi burada kazanacakları disiplini bir yaşam tarzı haline getirmeyi, adil rekabet edebilmeyi ve takım olabilmeyi öğretiyoruz.

 • CEP SİNEMASI

  Okulumuzdaki öğrencilere, eğitsel içerik taşıyan, kendilerine uygun vizyondaki filmleri izletmek ve sinema kültürünü kazandırmak için 150 kişilik bir sinema salonu kurduk.

 • BUZ PİSTİ

  Buz pateni oldukça zevkli bir uğraştan öte, özellikle sık sık hastalanan, gelişimi zayıf olan çocuklar için önerilen çok faydalı bir etkinliktir. Bu spor dalında, yükleme birden değil yavaş yavaş artırılarak yapılır. Bu sayede çocuk güçlenir daha dayanıklı, esnek ve becerikli hale gelir. 60 metrekare alana sahip buz pistinden öğrencilerimiz uygun zamanlarda sürekli faydalanmaktadır

 • EKO-TARIM ALANLARI

  “Öğrenciler doğayla iç içe” ilkesinden hareketle çocuklarımızın üretirken öğrenmelerini sağlıyoruz. Ekin Koleji olarak öğrencilerimize toprağa dokunma, ağaç dikme ve onu sahiplenme, sebze üretme ve kendi sebzesini tüketebilme olanağı sunuyoruz. Okulumuzun karşısında bulunan 10.000 metrekarelik bir araziyi öğrencilerimizin tarımla uğraşabileceği; yürüyüş, gezinti, piknik ve spor yapabileceği bir etkinlik alanı olarak kullandırıyoruz.

 • LABORATUVARLAR

  Okulumuzda her biri özel tasarlanmış fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları mevcuttur. Fen bilimlerinin öğretiminde konu içeriklerine uygun araç gereçler hazır durumdadır. Laboratuvarlarımızda bilgilerin kalıcılığını artırmak için “yaparak yaşayarak” öğrenmeyi mümkün kılan bilimsel yöntemler uygulanmaktadır. Fen bilimleri konularını daha somut düzeyde kavratmak ve öğrencilere bilimsel araştırma sevgisi kazandırmak amacıyla sık sık, çeşitli deneyler yapılmaktadır.

 • LAVABOLAR

  Okulumuzda, öğrencilerimizin sağlığı en üst seviyede düşünülmektedir. Fiziksel gelişim özelliklerine göre tasarlanmış lavabolarda; hijyenik havlu, musluk, sabunluk, klozet kapakları ve sıcak su bulunduruyoruz.

 • EKİN STORE

  Okulumuzda, öğrencilerimizin okul ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, kıyafet ve kırtasiye mağazası açılmıştır. Yıl içinde kullanacakları eğitim ve öğretim materyallerinin temin edilmesine kolaylık sağlanmaktadır.

 • KANTİN

  Okulumuzda, sağlıklı yiyeceklerin ve içeceklerin sunulduğu, öğrencilerimizin dinlenme saatlerini, güzel sohbetler eşliğinde geçirmelerini sağlamak için özel tasarlanmış kantinimiz mevcuttur.