Etkinliklerimiz

Ekin Koleji 3/A ve 4/A sınıfı öğrencileri öğretmenlerimiz eşliğinde Hatay Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünü ziyaret ettiler. İtfaiyecilerle tanışıp meslek hakkında bilgi aldılar. İtfaiyecilerin müdahale esnasında kullandıkları giysi ve ekipmanları, yangın anında itfaiyecilerimizin yaptıklarını yerinde gözlemleme şansı buldular. Ekin Koleji olarak Hatay Büyükşehir Belediyesi itfaiye çalışanlarının misafirperveliklerinden dolayı teşekkür ederiz.

Öğrencilerimizin kendi hayal güçlerini kullanarak oluşturduğu minik ekosistemler.

5. Sınıfımızla Türkçe dersinde kitap karakterlerine bürünerek onları canlandırdık. Hem eğlendik hem öğrendik .

18 Mayıs Cumartesi günü Ekin Koleji'nde 5 kategoride toplam 369 sporcunun katılımı ile başlayan Özel Defne Ekin Koleji 19 Mayıs Gençlik Satranç Turnuvası 19 Mayıs Pazar günü düzenlenen tören ile sonlandı. HEr kategoride 1.'lere Kupa, madalya ve çeyrek altın ile okula kayıt halinende %75 eğitim bursu, 2. 'lere ve 3.'lere Kupa, madalya ve gram altın ile okula kayıt halinde %50 eğitim bursu verildi.Ayrıca okula kayıt yaptırmaları durumunda turnuvaya katılan tüm sporculara %30 eğitim bursu sağlanacağı belirtildi.

Sıfır atık projesi kapsamında yemekhanemizden topladığımız yiyecekleri köpek barınağına götürdük.

Stantlarımızda sağlıklı yiyecek ve içecekler satışa sunuldu.Boyama çalışmaları, yumurta taşıma, çuval yarışı, dans, pinyata patlatma,ayrıca spor salonunda Survivor, dart ve penaltı atışlarıyla hem çocuklarımızı sağlıklı yaşama hazırladık hem de elde ettiğimiz gelirleri LÖSEV'e bağışladık.