İlkokul

YIL BOYU ETKİNLİKLİKLERİMİZ

TÖRENLER

Bireysel gelişim özelliklerinin önemsendiği ve kendilerini gerçekleştirme fırsatlarının yaratıldığı ortamlarda, bilimsel pozitif düşünceyi özümsemiş, çağdaş yaşamın gerektirdiği bilgi, beceri ve değerlerle donatılmış bireyler yetiştirmeyi amaç edinen okulumuzda; sosyal duyguları ön planda tutmak ve toplumsal değerlerimiz

konusunda daha çok farkındalık yaratmak amacıyla öğrencilerimiz "Belirli Gün ve Haftalar" da gerçekleştirilen kutlama programlarında etkin bir şekilde görev almaktadırlar.

OKUMA GÜNLERİ

1. sınıf öğrencilerimizin okuma yazma becerisini kazandıktan sonra; okuma becerilerini pekiştirmek amacıyla ilgi alanlarına göre belirledikleri konu çerçevesinde, okulda yazdıkları ve resimleyip tasarladıkları kitaplar velilerimizle paylaşılmaktadır.

YARATICILIK PAYLAŞIM GÜNLERİ

Ana, 1, 2 ve 3. sınıflarda, öğrencilerimizin yıl boyu gelişimlerini izleyebildiğimiz "ürün dosyaları paylaşım günlerinde" öğrencilerimiz, velileri ile çalışmalarını paylaşmaktadırlar. 4. sınıflarda ise öğrencilerimiz yıl boyu gelişimlerini yansıttıkları ürünlerini farklı seviyelerdeki arkadaşları ile paylaşmaktadırlar.

YAZAR-ŞAİR ŞÖYLEŞİLERİ

Öğrencilerimizin yıl boyunca keyifle okuduğu kitapların yazarları ile buluştuğu "Yazar Söyleşileri" düzenlenmekte, her seviyede farklı yazarlarımız okulumuza davet edilmektedir. Kitap okumanın keyfi, ünlü yazarlarımızın öğrencilerimizle yaptığı söyleşilerde paylaşılmaktadır.

UZMAN KONUKLARLA SÖYLEŞİLER

Tüm seviyelerde, ders kazanımları doğrultusunda uzman konuklarla söyleşiler planlanmaktadır. Bu söyleşilerin, öğrencilerimizin eğitsel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamasına özen gösterilmektedir.

KİTAP ŞENLİĞİ

Öğrencilerimiz, yıl boyunca okudukları kitaplarla ilgili bireysel ve grup olarak çeşitli ürünler hazırlamaktadır. Bu ürünlerle birlikte kendi yazdıkları öykü ve masalları, şiirleri oluşturdukları kitapçıkları "Okuma Şenliği" günlerinde arkadaşları ve velilerle paylaşmaktadır.

İNGİLİZCE DRAMA

4.sınıf öğrencilerimiz ile sürdürülen drama çalışmaları sırasında, öğrencilerimiz oyunculuk yeteneklerini sergilerken aynı zamanda İngilizce dil becerilerini geliştirirler. İngilizce öğretmenlerimizin seçtiği oyun üzerinde yıl boyunca hazırlanan İngilizce Drama Grubu öğrencilerimiz sene sonunda oyunlarını sergilerler, oyunlarıyla Hatay içinde düzenlenen drama yarışmalarına katılırlar.

TÜRKÇE TİYATRO-DRAMA

Öğrencilerimiz tiyatro çalışmalarıyla hayatı rahat kavrama olanağına sahip olmaktadır. Tiyatro çalışmalarında bedenlerini ve seslerini kullanma becerilerini geliştirip eğlenceli bir atmosfer içinde rol oynamayı, taklit etmeyi, jest ve mimiklerini kullanmayı, yaratıcılıklarını geliştirmeyi, doğaçlama yapmayı, dans etmeyi, doğru ve etkili bir şekilde konuşmayı öğrenmektedir. Ayrıca masallarla, öykülerle; Türkiye ve dünya edebiyatından klasiklerle ilk tanışmalarını yaşayacaklardır.

SANAT GÜNLERİ

Sanat Günleri; öğrencilerin yıl boyunca yapmış oldukları sanatsal ve kültürel faaliyetlerin sergilendiği bir platformdur. Bu etkinlikler; Sergiler, Konserler, Konuk Söyleşileri, Atölye Çalışmaları, Anlık Performanslar (Sanat Sokağı), Dans Gösterileri, Tiyatrolar başlıkları altında yapılmaktadır.

OKULLAR ARASI MÜSABAKALAR

Okulumuzda öğrencilerimizin eğitim süreçleri boyunca sporun getirdiği olumlu katkılardan faydalanmaları düşüncesi ile takım kontenjanları göz önünde bulundurularak okul takımları oluşturmakta, takımlarımızın okullar arası müsabakalara katılımları sağlamaktadır. Başarılı sporcuların yetiştirdiği okulumuz, sporun bir yaşam alanı olduğuna inanır.

OKUL İÇİ TURNUVA VE YARIŞMALAR

Öğrencilerimizin zamanlarını daha etkin kullanmalarına yardımcı olmak, sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacı ile futbol, tenis, satranç, resim, münazara vb farklı dal ve alanlarda turnuva ve yarışmalar düzenlemektedir.

ATATÜRK KOŞUSU

Öğrencilerimiz, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Atatürk Haftası" etkinlikleri kapsamında Atatürk'e olan minnet ve bağlılıklarını düzenlediğimiz "Atatürk Koşusu" ile gerekleştirirler.

SPOR ŞENLİĞİ

Okulumuzu ve ilimizi okullar arası spor müsabakalarında temsil eden öğrencilerimiz ile okulumuzda yapılan tören ve kutlamalarda görev alan sporcu öğrencilerimizin bu özverili uğraşlarını ödüllendirmek amacı ile "Spor Şenliği" düzenlenmektedir.

ANA SINIFLARI YIL SONU GÖSTERİSİ

Ana sınıfı öğrencilerimiz yıl içerisinde edindikleri bilgi ve becerilerini her yıl Haziran ayında sundukları gösterileri ile velileriyle paylaşmaktadırlar.

AİLEMLE ETKİNLİK GÜNÜ

Anasınıflarımızda velilerimizle öğrencilerimizi okul ortamında bir araya getirmek amacıyla her dönemde bir kere aile katılım etkinlikleri planlanır. Tüm zümrelerle iş birliği içinde yapılan planlama doğrultusunda ailelerimiz çocukları ile okul ortamını yaşama fırsatı bulurlar.