NEDEN EKİN EN ÖNDE?

EKİN KOLEJİ İLE BAŞARIRSINIZ!

Ekin Eğitim Kurumları kurulduğu günden bu yana öğrencisinin umudunu büyütecek, kendisine güven duymuş velisinin takdirini kazanacak çalışmalarda bulunmuştur.

Ekin Eğitim Kurumları, 20 yıla yakın süre içerisinde 12 bin civarında öğrencisini üniversiteli yapmıştır ki bunların içerisinde birçok Türkiye Derecesi ve Hatay İl Birincileri de vardır.

Türkiye’nin en seçkin üniversitelerine ( ODTÜ, Boğaziçi, Hacettepe, İTÜ, Ege gibi) her sene onlarca öğrencisi giderken, üniversiteye yerleştirme oranı % 90' ı aşmaktadır.

Ekin Eğitim Kurumlarından Yerleşen Öğrencilerden;
546’sı Tıp Fakültelerine, 228’i Diş Hekimliği Fakültelerine, 147’si Eczacılık Fakültelerine, 181’i Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümlerine, 1092’si diğer Sağlık Bölümlerine,162’si Bilgisayar Mühendisliği Bölümlerine, 176’sı Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümlerine, 209’u Makina Mühendisliği Bölümlerine, 183’ü İnşaat Mühendisliği Bölümlerine, 132’si Mimarlık Fakültelerine, 856’sı diğer Mühendislik Bölümlerine, 1126’sı Fen-Edebiyat Fakültelerine, 267 si Hukuk Fakültelerine, 341’i Psikoloji Bölümüne, 346’sı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümüne, 251’i Sosyal Hizmetler Bölümüne, 1272’si Eğitim Fakültelerine, 1379’u İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerine, 967’si İletişim Fakültelerine ve 1581’i de diğer fakülte ve bölümlere yerleşmiştir.

EKİN NEDEN EN ÖNDE ?

Okulumuzu kurarken yaşadığımız çağda bir birey, evinden daha fazla vakit geçirecek, hem eğlenecek hem de kendini yaşama hazırlayacak en iyi eğitim sistemi ve eğitim sarayı nasıl olmalıdır sorusuna cevap aradık. Uygulanabilir, gerçekçi, velileri kıskandıracak, keşke benim zamanımda bunların yarısı olsaydı dedirtecek bir eğitim kampüsünü inşa ettik ve donattık. 20 yıllık profesyonel kadromuzla sağlamlaştırdık. Çelik gibi sağlam, güvenilir, insanı değerli kılan, her ayrıntıyı tekrar tekrar irdeleyen bir anlayışla eğitim sistemimizi ve altyapısını oluşturduk.

 • TEKNOLOJIK EĞİTİM

  Eğitim, teknoloji ile desteklendiğinde alınan sonuçlar yadsınamaz. Bilgiye ulaşma kolaylığı, kazandırdığı zaman ve görsel hafızaya katkıları faydalarından sadece bir kaçıdır

  Bu konuda eğitimde, akıllı tahta ve akıllı defter gibi materyalleri Antakya’ da ilk defa kullanan Ekin, yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor. Laboratuvarda, kütüphanede, kulüp odalarında ve bütün dersliklerde yeni nesil akıllı tahta bulundurmaktadır. içerikler öğretmen ve öğrenciye verilerek dersler akıllı tahta ile işlenmektedir.

 • KÜTÜPHANE

  Evrensel niteliklere sahip eski, yeni, sürekli güncellenen farklı dil ve kültürlerden oluşan kitapların bulunduğu en az 10 000 kitaplı bir kütüphane oluşturulmuştur. Öğrencilerimize kitap sevgisinin yanında kaynak taramayı öğretiyor, okumanın ve öğrenmenin keyfini yaşatıyoruz.
 • OKUL YEMEKHANESİ

  Okulumuzun içinde aynı anda öğretmen ve öğrencilerin faydalanabileceği 500 kişilik geniş, ferah ve manzaralı bir yemek salonumuz, anaokul öğrencilerinin faydalanacağı 150 kişilik yemek salonumuz mevcuttur. Yemeklerimiz okulumuzun deneyimli ve hijyen mutfak kadrosu tarafından günlük besin ihtiyacı dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Yemek listeleri her ay güncellenerek velilere gönderilmektedir.

 • OKUL SERVİSİ

  Velilerin, öğrencilerin ve okulların yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırma, taraflar arasında güvenli ve kaliteli bir hizmet vermek için serviscell hizmeti sunulmaktadır. Veliler sabah ve akşam servis aracının bekleme noktasına ne zaman geleceğini, öğrencilerin servis aracına binip binmediğini ve servis aracının okula ne zaman giriş çıkış yaptığını anlık öğrenirler. Böylece güvenlik noktasında ortaya çıkan sıkıntı ve kaygılar ortadan kalkmış olur.

 • GÜVENLİK

  Okulumuza giriş çıkışları güvenlik personeli kontrolünde yapıyoruz. Sertifikalı güvenlik elemanları çalıştırıyoruz. Gece görüşlü kameralar kullanıyoruz.

 • SAĞLIK MERKEZİ

  Okulumuzun sağlık merkezinde acil yardım gerektiren tıbbi malzemeler bulunduruyoruz. Okulda düzenli sağlık taraması yaptırıyoruz. Doktor ve hemşire görevlendirilen sağlık merkezimizde her öğrenciye sağlık dosyası tutup takibini yapıyoruz.

 • YÜZME HAVUZU

  Yüzme; tüm vücudun çalışmasını sağlayan, kalp- damar direncini güçlendiren, sağlık açısından eşsiz bir egzersizdir. Ayrıca çocukların reddedemeyeceği oldukça eğlenceli bir spordur. Seyir alanıyla beraber 700 metre karelik yarı olimpik yüzme havuzuyla bilmeyenlere yüzme öğretiyor, bilenlere de keyifli vakit geçirmelerini sağlıyoruz.

 • JİMNASTİK BALE SALONU

  Jimnastik bütün çocuklara hitap eden fiziki ve ruhsal gelişimi sağlayan, tüm sporların öncesinde yer alabilen olimpik bir spordur. Jimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını, boylarına göre vücut kas kitlelerini dengelemelerini sağlamaktadır. Jimnastik, spor branşlarının temelini oluşturur. Bu temel eğitimi almış çocuklar ileride takım sporlarında bir adım önde başlayacaklardır. Okulumuzda 90 metre karelik bir jimnastik salonu mevcuttur..

 • KONFERANS SALONU

  Okulumuzda düzenlenecek eğitim, konferans, tören ve kutlamaları, son teknolojiyle donatılmış, 500 kişilik konferans salonumuzda yapıyoruz.

 • AÇIK VE KAPALI SPOR ALANLARI

  Öğrencilerimizin sağlıklı yaşam alışkanlığı kazanmaları ve sporu hayatlarının bir parçası haline getirmeleri için, içinde basketbol, voleybol,masa tenisi ve hentbol sahalarının bulunduğu 450 metrekarelik kapalı spor salonu, açık alanda futbol, basketbol, voleybol sahaları, tenis kortları, mini golf sahaları, yürüyüş alanları kurduk. Her öğrencimizin bir spor dalında yetkin olmasını, lisans alacak seviyeye gelerek spor yaşamını devam ettirmesini amaçlıyoruz. Öğrencilerimize sporu ve sporcuyu sevmeyi burada kazanacakları disiplini bir yaşam tarzı haline getirmeyi, adil rekabet edebilmeyi ve takım olabilmeyi öğretiyoruz.

 • CEP SİNEMASI

  Okulumuzdaki öğrencilere, eğitsel içerik taşıyan, kendilerine uygun vizyondaki filmleri izletmek ve sinema kültürünü kazandırmak için 150 kişilik bir sinema salonu kurduk..

 • BUZ PİSTİ

  Buz pateni oldukça zevkli bir uğraştan öte, özellikle sık sık hastalanan çocuklara ve gelişimi zayıf çocuklar için önerilen çok faydalı bir etkinliktir. Bu spor dalında yükleme birden değil yavaş yavaş artırılarak yapılmaktadır. Bu sayede çocuk güçlenir daha dayanıklı, esnek ve becerikli hale gelir. 60 metre kare alanlı buz pistinden öğrencilerimizi faydalandırıyoruz.

 • ORGANİK TARIM ALANLARI

  Doğayla iç içe yaklaşımıyla çocuklarımızın, üretirken öğrenmelerini sağlıyoruz. Ekin Koleji olarak öğrencilerimize toprağa dokunma, ağaç dikme ve onu sahiplenme, sebze üretme ve kendi sebzesini tüketebilme olanağı sunuyoruz. Kampüsümüzde bulunan 10 000 metre karelik bir alanı öğrencilerimizin tarımla uğraşabileceği, gezinti, piknik ve spor yapabileceği bir alan olarak kullandırıyoruz.

 • LABORATUVARLAR

  Okulumuzda her biri özel tasarlanmış fizik, kimya, biyoloji laboratuvarları bulunduruyoruz. Fen bilimlerinin öğretiminde konu içeriklerine uygun araç gereçler kullanıyoruz. Bilgilerin öğrencide kalıcılığını artırmak için yaparak yaşayarak öğrenmeyi mümkün kılan bilimsel yöntemler uyguluyoruz. Fen bilimlerine karşı olumlu davranışlar geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.

 • LAVABOLAR

  Okulumuzda, öğrencilerimizin sağlığı en üst seviyede düşünülmektedir. Fiziksel gelişim özelliklerine göre tasarlanmış lavabolarda; fotoselli havlu, musluk, sabunluk, klozet kapakları ve sıcak su bulunduruyoruz.

 • EKİN STORE

  Okulumuzda, öğrencilerimizin okul ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla, kıyafet ve okul mağazası bulunduruyoruz. Yıl içinde kullanacakları eğitim ve öğretim materyallerinin temin edilmesine kolaylık sağlıyoruz.

 • KANTİN

  Okulumuzda, sağlıklı yiyeceklerin sunulduğu, öğrencilerimizin dinlenme saatlerini, güzel sohbetler eşliğinde geçirmelerini sağlamak için özel tasarlanmış kantinimiz mevcuttur.