ERASMUS+ K101 ÇALIŞTAYI

EKİN KOLEJİNDE BAŞARILI AVRUPA BİRLİĞİ ERASMUS+ K101 ÇALIŞTAYI YAPILDI

Avrupa Birliği Projesi olan ve Hatay İl Milli Eğtim Müdürlüğünün düzenlediği Erasmus + K101 Çalıştayı Ekin Koleji Defne Kampüsün de 16-17 Ekim de düzenlendi.

2019 YKS’de öğrencilerimiz ;Türkiye çapında ilk 500’de 6 derece – ilk 1000’de 9 derece – ilk 5000’de 26 derece – ilk 10.000’de 63 derece – ilk 20.000’ de 85 derece ve ilk 50.000’de 127 derece ile üstün bir başarıya imza atmışlardır. Bu sonuçlarla devlet üniversitelerinin Tıp Fakültelerine 46 öğrencimiz, Diş Hekimliği, Eczacılık ve Dengi Mühendislik Fakültelerine 83 öğrencimiz, Hukuk Fakültelerine 13 öğrencimiz ve sayamadığımız yüzlerce öğrencimiz değişik fakülte ve bölümlere yerleşmeye hak kazanmıştır.

Ekin Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı David Çağan ın 16 Ekimde Ekin Koleji Konferans salonunda Avrupa Birliğinin; Avrupa Ruhu Oluşturma Vizyonunu anlatan konuşması ile başlayan çalıştay, katılımcıların eğitmenleri Ömer Bektaş, Mahmut Cihangir Girişke, Ahmet Saldıran ve Mehmet Sayıcı ile beraber yürüttükleri sınıf içi dersler ile devam etti.

İki tam gün boyunca eğitmenlerin nezaretinde katılımcılar bir taraftan Erasmus+ K101 projesinin inceliklerini öğrenirlerken, diğer taraftan da proje yazım sürecine başladılar.

Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ilimizden daha fazla Avrupa Birliği Projesi çıkarabilme konusunda gösterdiği çabaların bir ürünü olan Ekin Kolejindeki Eğitim çalıştayı başarılı bir şekilde sona ereken, Hatay il e-twining koordinatörü Ömer Bektaş tarafından Konferans Salonunda e-twining projelerinin inceliklerini, Avrupa da ki etkinliğini ve önemini anlatan bir sunum yapıldı.

Hatay İl Milli Eğitim Ar-Ge Şube Müdürü Ayşegül Aydın’ın katılımı ile Ekin Koleji Konferans Salonunda düzenlenen tören ile Erasmus+ K101 Çalıştayına katılan katılımcılara sertifikaları verildi.

Ekin Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı David Çağan kapanış konuşmasında önümüzde ki süreçte Avrupa Birliğinin sağladığı katkılardan Hatay ilimizin azami olarak istifade edebilmesi için il milli eğitim müdürlüğü ile beraber Avrupa Birliğinin K229 ve e-twining projelerinin çalıştaylarını da düzenlemek istediklerini ifade etti.