Kampüs Açılışı

Kampüs Açılışı

Hatay Valisi Sayın Rahmi Doğan, Defne ilçemizde bulunan Özel Defne Ekin Koleji Kampüs açılış törenine iştirak etti.

27 Haziran 2019 Perşembe günü saat 16.30’da gerçekleyen açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından halkoyunları ve kısa sinevizyon gösterisi ile devam etti.

Açılış konuşması yapan Özel Defne Ekin Koleji Yönetim Kurulu Başkanı David Çağan “ Okulumuz 33.000 m2 arsa üzerinde kurulmuştur. 17.500 m2 kapalı alanıyla bölgenin en büyük kampüs okulu olma niteliğindedir. Tesisimiz tam kapasite ile çalışmaya başladığında, 1.540 öğrenciye hizmet verecek ve aynı zamanda 146 kişiye de iş imkanı sunarak ilimizde istihdam ile ilgili yapılan çalışmalara önemli katkılar sunacaktır. Ekin Eğitim Kurumları, 1998 yılından bu yana eğitim- öğretim faaliyeti içinde yer almış, 20 yıllık bu süre içinde 10 binin üzerinde öğrenciyi üniversiteli yapmıştır. Bu modern tesisle birlikte hedefimiz eğitimin kalitesini yükselterek daha çok öğrencimizi hayata ve yükseköğrenime hazırlamaktır. Ama asıl hedefimiz temel değerlerimizi korumanın yanında bilişim ve teknoloji çağının gereği olan bilgiye ulaşmayı bilen, bilgiyi yorumlayan, kullanan ve bu bilgi yardımıyla yeni bilgiler üreten iyi insan iyi yurttaş yetiştirme mücadelesine katkı sunmaktır. 2019-2020 eğitim öğretim yılında Ekin Koleji Samandağ kampüsü de hizmete girdiğinde eğitim-öğretim alanındaki hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Bizler kampüsümüzü inşa ederken Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Vizyon Belgesindeki hedeflere ulaşacak şekilde mekânsal donatılarla teçhiz ettik. Okulumuzun inşa ve açılış sürecinde bizden katkılarını ve desteklerini esirgemeyen tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ediyor, başta zatıalileriniz olmak üzere şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Özel Defne Ekin Koleji’nin ilimize hayırlı olmasını dileyen Vali Doğan konuşmasında: “Ekin Koleji kaliteli bir eğitim için gerekli tüm donanımlara sahip bir okul bundan sonra yapılacak şey çocuklarımızı çok iyi yetiştirmektir. Devlet olarak da eğitim alanında çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bu yatırımlar özel sektörle yarışacak seviyede yatırımlardır. Ancak bina, donanım, araç gereç ihtiyaçlarının karşılanması kadar eğitim ve eğitimcilerin de kalitesinin artırılması gerekmektedir. Gelecek yüzyıl çok zor geçecek. Yaşadığımız coğrafyada etrafımıza baktığımızda gelecek yüzyıla ne kadar iyi hazırlanmamız gerektiğini açık bir şekilde görmekteyiz. El birliği ve gönül birliği içerisinde çocuklarımızı iyi ve donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlamamız gerekir. Öncelikle bu eğitim kurumu için böylesine güzel ve büyük yatırım yapan burada eğitim veren ve emeği geçen herkesi tebrik ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

İbn-i Haldun’un “Coğrafya kaderdir.” sözünü hatırlatan Vali Doğan: “Bizler dünyanın en güzel coğrafyasında yaşamaktayız. Hatay; deniziyle, yaylalarıyla, ovalarıyla, İskenderun Körfezi’yle çok özel bir şehir. Hatay farklı etnik kökenlerden, farklı kültürlerden insanların birlikte huzur içinde yaşadığı örnek bir şehir. Ben böyle bir şehirde yaşamaktan, bu şehrin Valisi olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu güzelliklerin kıymetini bilmeli ona hep birlikte sahip çıkmalıyız. Birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere asla fırsat vermemeliyiz. Çocuklarımızı da bu bilinçle yetiştirmeliyiz. Aksi takdirde bu coğrafyayı koruyamayız. Bu vesileyle ilimizde eğitime yatırım yaparak bizlere destek olan yatırımcılara bir kere daha teşekkür ediyor, okulumuzun hayırlı olmasını diliyor ve hepinize saygılar sunuyorum.” dedi.

Tören Vali Doğan ve protokol üyelerinin açılış kurdelesini kesmesi ve okul binasının gezilmesi ile son buldu.

Açılış törenine Vali Doğan’ın yanı sıra Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ziya Yüksel, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, ATSO Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur